google-site-verification=hyhSki6iXcD7SFWLkd7WEinhNMwzz4CfHEmaxnJWZms

Tym razem w Pałacu w Gawłowie członkowie sochaczewskiego Stowarzyszenia „Przez sport w przyszłość” zorganizowali w minioną sobotę, 25 maja podsumowanie 6. sezonu Ligi Badmintona Powiatu Sochaczewskiego. Najlepszym zawodnikom i zawodniczkom wręczono okolicznościowe dyplomy, medale i puchary. Od pierwsze edycji tej sportowej rywalizacji patronuje Starostwo Powiatowe w Sochaczewie oraz ZS RCKU, które udostępnia salę gimnastyczną na badmintonowe zmagania zawodników.

– Przez 8 miesięcy, w 22 soboty zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w hali sportowej ZS RCKU w Sochaczewie, walcząc o okazałe puchary i medale okolicznościowe – mówił podczas podsumowania Sebastian Wiśniewski, prezes Stowarzyszenia „Przez sport w przyszłość”. – Nie spodziewaliśmy się, że dotrwamy do tego momentu, do tej edycji Ligi. Cieszę się, że badminton cieszy się tak ogromnym zainteresowaniem w naszym powiecie. Dodatkowo, wszystkie turnieje, które organizujemy w badmintona też mają swoich sympatyków, bo zawodnicy przyjeżdżają z odległych zakątków Polski. Mamy nawet około 100 zawodników w jednym turnieju. Nie udałoby się tego wszystkiego zorganizować, gdyby nie wsparcie wielu osób i instytucji. Dziękuję wszystkim uczestnikom, partnerom, sponsorom i członkom stowarzyszenia – za okazaną pomoc i ogromne zaangażowanie przy Lidze – dodaje Sebastian.

W tym sezonie uczestnicy grali w 4 kategoriach: – Liga Kobiet – 11 zawodniczek; Super Liga Męska – 8 zawodników; Liga Open – 20 zawodników oraz Debel Open – 8 zawodników. Grało łącznie 47 uczestników. Mini statystyka przedstawia się następująco: 390 rozegranych meczy, 870 zagranych setów, 1014 zdobytych punktów dużych, zużyto 176 lotek.

W podsumowaniu Ligi udział wzięli m.in. Agata Kalińska, naczelnik Wydziału Sportu i Organizacji Pozarządowych, Daniel Janiak, radny powiatowy a także Marek Wernicki, dyrektor ZS RCKU. Tę sportową imprezę poprowadził Marcin Odolczyk, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Sochaczewie. 
Współorganizatorami Ligi są nieprzerwanie od pierwszej edycji – Starostwo Powiatowe w Sochaczewie i ZS RCKU, które udostępnia salę gimnastyczną na prowadzenie rozgrywek. 
Podczas podsumowania Ligi z muzycznym mini recitalem wystąpiła Julia Woźnicka, która wśród trzech zaśpiewanych utworów na zakończenie imprezy wykonała – Queen „We Are The Champions”.

Specjalne podziękowania i okazały podarunek zostały przekazane dyrektorowi ZS RCKU, za pomoc i życzliwość okazywane przy organizacji badmintonowych rozgrywek.

Wszystko wskazuje na to, że na jesieni rozpocznie się 7. sezon Ligi Badmintona Powiatu Sochaczewskiego. Z pewnością kolejnej edycji patronować będzie i wspierać tak rzeczowo, jak i finansowo Starostwo Powiatowe w Sochaczewie.

Wyniki 6. sezon LBPS
Debel Open 
III miejsce: Michał Adamkiewicz & Tadeusz Gala
II miejsce: Piotr Kotlarski & Jacek Nowakowski
I miejsce: Dariusz Cierebiej & Grzegorz Jankowski

Liga Open 
III miejsce: Paweł Struciński
II miejsce: Artur Kasprzycki
I miejsc: Jacek Nowakowski

Kategoria Liga Kobiet 
III miejsce: Karolina Sałacińska
II miejsce: Sylwia Multan
I miejsce: Katarzyna Chojniak

Super Liga Męska 
III miejsce: ex aequo Tadeusz Gala i Michał Adamkiewicz
II miejsce: Dariusz Cierebiej
(po raz 4) na I miejsce: Rafał Tomaszkiewicz

WIĘCEJ ZDJĘĆ >>Zobacz<<

Kategorie: Badminton

google-site-verification=hyhSki6iXcD7SFWLkd7WEinhNMwzz4CfHEmaxnJWZms
Notice: Undefined index: bootstrap in /home/users/wisnia/public_html/badzio.pl/wp-content/themes/hestia/inc/core/class-hestia-public.php on line 753

Notice: Trying to get property 'src' of non-object in /home/users/wisnia/public_html/badzio.pl/wp-content/themes/hestia/inc/core/class-hestia-public.php on line 753