google-site-verification=hyhSki6iXcD7SFWLkd7WEinhNMwzz4CfHEmaxnJWZms

Za nami udane kolejne sportowe wydarzenie. W sobotę, 6 października w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Teresinie rozegrany został III Memoriał Sylwestra Rozdżestwieńskiego w Badmintona. Turniej ten wpisany był do rankingu Polskich Amatorów Badmintona a honorowy patronat objął wójt gminy Teresin pan Marek Olechowski.

Zawody były poświęcone pamięci znanego komentatora i dziennikarza sportowego – Sylwestra Rozdżestwieńskiego, dla którego sport to nie tylko praca, ale przede wszystkim pasja, która wypełniała całego jego życie, aż do końca… Organizatorem memoriału było Badminton Sochaczew, którego właścicielem marki jest Stowarzyszenie „Przez sport w przyszłość”. Turniej rozgrywany był w 9 kategoriach, na dziewięciu kortach a zawody trwały przez cały dzień. Na starcie stanęło 88 zawodników z całej Polski m.in. z Solca Kujawskiego, Płocka, Bydgoszczy, Białegostoku Łodzi, Pabianic, Pruszkowa, Ozorkowa, Zabrza, Warszawy, Włocławka, Pruszkowa, Żyrardowa, Płocka, Ząbek, Radomia, Poznania, Ostrzeszowa oraz liczna grupa osób z powiatu sochaczewskiego.
– W sobotę na kortach spędziliśmy dwanaście godzin. Rozegrano 206 meczów, 430 setów a zawodnicy łącznie zdobyli 15208 punktów. Spośród wszystkich zawodników rozlosowane zostało ponad 30 nagród rzeczowych. Gośćmi honorowymi turnieju był syn pana Sylwestra – Tomasz i wnuk Mikołaj, którzy wręczali nagrody najlepszym zawodnikom w poszczególnych kategoriach oraz ufundowali nagrodę specjalną dla najmłodszego uczestnika, która trafiła do Magdy Chorębiewskiej z Białegostoku. Wyróżnieni przez starostę powiatu sochaczewskiego Jolantę Gonta zostali również najlepsi zawodnicy z powiatu sochaczewskiego – Natalia Wiśniewska i Rafał Tomaszkiewicz – mówi Sebastian Wiśniewski ze stowarzyszenia „Przez Sport w Przyszłość”.
Członkowie Stowarzyszenia przygotowali dla zawodników ciepły poczęstunek.
To sportowe wydarzenie wspierał Samorząd Województwa Mazowieckiego, Miasto Sochaczew, Starostwo Powiatowe w Sochaczewie a także gmina Teresin i Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Zarząd Stowarzyszenia za okazane wsparcie i pomoc w organizacji Memoriału kieruje podziękowania: do dyrekcji oraz pracownikom GOSiR w Teresinie, wójtowi gminy Teresin Markowi Olechowskiemu za objęcie imprezy honorowym patronatem, burmistrzowi Piotrowi Osieckiemu i Agacie Kalińskiej za ufundowanie pucharów, staroście Jolancie Gonta za ufundowanie pucharów dla najlepszych zawodników powiatu sochaczewskiego, Cezaremu Gutowskiemu z firmy Victor Polska, Przemysławowi Wasilewskiemu z Gospodarstwa Sadowniczego „Tęczowy Ogród”, Kamili i Maciejowi Wiśniewskim z firmy Km Logistyka, Piotrowi Kotlarskiemu z firmy fajnemedale.pl, Antoniuszowi Kotlarskiemu, Ola Pietrzak za piękne fotografie, pani Renacie z Bistro „Palce Lizać” za pyszny obiad, sędziemu głównemu Markowi Krawczykowi za bardzo sprawne przeprowadzenie zawodów, Tomkowi Rozdżestwieńskiemu i jego synowi Mikołajowi za przybycie na imprezę oraz Radiu Sochaczew za patronat medialny.
Wielkie podziękowanie pragniemy skierować do osób, które przygotowały dla zawodników poczęstunek oraz przepyszne wypieki m.in. Karolinie, Wioli, dwóm Katarzynom, Natalii i Oli oraz Rafałowi.
Serdeczne podziękowania kierujemy również do wszystkich osób, które pomagały w przygotowaniu imprezy m.in. do Piotra, Dariusza, Michała, Marka, Zenka, Maćka, Ryszarda.
Wielkie podziękowania dla wszystkich zawodniczek i zawodników za to, że po raz kolejny zaufaliście nam i przyjechaliście do nas i poprzez badminton uczciliście pamięć śp. Sylwestra.

S.W

Wyniki:
Singiel M 45+
1 Michał Zakroczymski Warszawa
2 Wojtek Pasternak Połaniec
3 Sławomir Kowalski Łódź
4 Tomasz Strzelczyk Bydgoszcz

Singiel M 50+
1 Ireneusz Żurek Świebodzin
2 Krzysztof Kurzawski Włocławek
3 Jerzy Matysiak Nowe Miasto n/Pilicą
4 Jurek Łazęcki Warszawa

Singiel Open A
1 Dawid Maron Ząbki
2 Szymon Kukier Puławy
3 Rafał Tomaszkiewicz Sochaczew
4 Adam Juszczyk Warszawa

Singiel Open B
1 Jolanta Chodkowska Warszawa
2 Tomasz Welchowski Bydgoszcz
3 Krystian Szymański Łódź
4 Bartłomiej Grabowski Otwock

Singiel Open C
1 Jakub Synowiecki Biała Rawska
2 Szymon Gołębiewski Płock
3 Damian Smus Sochaczew
4 Paweł Struciński Włocławek

Singiel K
1 Gabriela Zielińska Warszawa
2 Hanna Michalik Warszawa
3 Anna Zientkiewicz Warszawa
4 Wioletta Wójtowicz Zabrze

Debel M
1 Szymon Kukier Puławy
Dawid Maron Ząbki
2 Krzysztof Grzybowski Płock
Paweł Kacprzak Płock
3 Mariusz Nawrocki Łódź
Przemysław Nowak Łódź
4 Jacek Karaś Warszawa
Sebastin Osowski Warszawa

Debel K
1 Kamila Banaszkiewicz Warszawa
Kateryna Bieliaieva Warszawa
2 Monika Sell Solec Kujawski
Katarzyna Wieluńska Złotoria
3 Hanna Michalik Warszawa
Małgorzata Żwan Warszawa
4 Teresa Marcinek Kraków
Anna Zientkiewicz Warszawa

Mixt
1 Karol Leszczyk Warszawa
Gabriela Zielińska Warszawa
2 Adam Juszczyk Warszawa
Jolanta Chodkowska Warszawa
3 Mariusz Kałużny Ostrzeszów
Wioleta Nowińska Ostrzeszów
4 Tomasz Strzelczyk Bydgoszcz
Katarzyna Wieluńska Złotoria

Więcej zdjęć >>ZOBACZ<<

google-site-verification=hyhSki6iXcD7SFWLkd7WEinhNMwzz4CfHEmaxnJWZms
Notice: Undefined index: bootstrap in /home/users/wisnia/public_html/badzio.pl/wp-content/themes/hestia/inc/core/class-hestia-public.php on line 753

Notice: Trying to get property 'src' of non-object in /home/users/wisnia/public_html/badzio.pl/wp-content/themes/hestia/inc/core/class-hestia-public.php on line 753