google-site-verification=hyhSki6iXcD7SFWLkd7WEinhNMwzz4CfHEmaxnJWZms

W minioną sobotę, 26 maja w Kramnicach Miejskich w Sochaczewie Stowarzyszenie „Przez sport w przyszłość” podsumowało uroczyście zakończenie V sezonu Indywidualnej Ligi Badmintona Powiatu Sochaczewskiego. Wśród licznie przybyłych zawodników i sympatyków badmintona był także Tadeusz Głuchowski, wicestarosta sochaczewski, który kolejny raz podkreślił, że Starostwo Powiatowe z chęcią wspiera Ligę, widząc jak dużo zawodników bierze w niej udział i promując tym samym grę w badmintona. Wskazał też na inne imprezy sportowe organizowane przez Stowarzyszenie, na które przyjeżdżają zawodnicy z różnych zakątków Polski. – Wiem, że we wrześniu ruszy kolejny, szósty sezon ligi i już dziś mogę zapewnić, że wesprzemy ją nie tylko finansowo, ale udostępniając jak dotychczas salę gimnastyczną w ZS RCKU – mówił wicestarosta, gratulując jednocześnie zawodnikom miejsc na podium,

Warto też nadmienić, iż Stowarzyszenie „Przez sport w przyszłość” pomaga m.in. w organizacji rajdu rowerowego „Od Juniora do Seniora”, którego organizatorem jest Starostwo Powiatowe w Sochaczewie.

Starostwo od pierwszej edycji wspiera Ligę Badmintona, ale także turnieje i sportowe zawody organizowane przez to Stowarzyszenie. Salę gimnastyczną na rozgrywki nieodpłatnie użycza ZS RCKU, stąd też obecność dyrektora szkoły – Tomasza Obrączki na zakończeniu ligi.

Jak przystało na podsumowanie została zaprezentowana statystyka rozgrywek, były medale, puchary, dyplomy oraz podziękowania dla instytucji i osób, które nie tylko promują tę dyscyplinę sportową, ale też wspierają ILBPS.

Tegoroczny sezon ligi rozgrywany był w czterech kategoriach: liga junior, liga kobiet, liga open, super liga. Udział wzięło 40 zawodników i zawodniczek, w tym: 12 kobiet, 22  mężczyzn oraz 6 juniorów. Rozegrano 386 meczy, 817 setów, zdobyto 1146 punktów, zużyto 155 lotek. Łącznie spędzono na hali w soboty około 100 godzin.

Wśród nagród dla zwycięskich zawodników w poszczególnych kategoriach były okolicznościowe medale, puchary i dyplomy a także drobne upominki przekazane przez Starostwo Powiatowe w Sochaczewie oraz vouchery do sklepu ze sprzętem do badmintona.

Tradycyjnie, Stowarzyszenie za korzystanie z hali ZS RCKU przekazało szkole upominek sportowy – tym razem było to 12 sztuk wysokiej klasy rakiet do gry oraz lotki. Zarząd Stowarzyszenia wręczył też specjalne podziękowania dla Starostwa Powiatowego za wspieranie badmintona.

Klasyfikacja V sezonu ILBPS

Liga Kobiet

1             Wójcikowska Marcelina

2             Kasprzycka Katarzyna

3             Sałacińska Karolina

4             Budnik Milena

5             Sztandur-Leszczyńska Ewa

6             Wawer Marta

7             Gutkowska (Boryczko) Renata

8             Wiśniewska Natalia

9             Wawer Łucja

10           Nowak Justyna

11           Piekarska Aleksandra

Super Liga Męska

1             Tomaszkiewicz Rafał

2             Gala Tadeusz

3             Cierebiej Dariusz

4             Chojnacki Konrad

5             Jankowski Grzegorz

6             Adamkiewicz Michał

7             Ignatowski Paweł

8             Stanowski Janusz

9             Kotlarski Piotr

10           Gołębiewski Łukasz

Liga Open

1             Nowak Michał

2             Jankowski Mateusz

3             Sobczak Wiesław

4             Wójtowicz Wioletta

5             Wójcikowski Krzysztof

6             Gutkowski Przemysław

7             Dul Robert

8             Tomaszewski Marek

9             Orliński Romuald

10           Kłonowski Ryszard

11           Uczciwek Marek

12           Wiśniewski Maciej

13           Wójcicki Artiom

Liga Junior

1             Ignatowski Bartosz

2             Zieliński Michał

3             Ignatowski Maciej

4             Jankowski Wiktor

5             Orliński Mikołaj

6             Bednarczyk Franciszek

google-site-verification=hyhSki6iXcD7SFWLkd7WEinhNMwzz4CfHEmaxnJWZms
Notice: Undefined index: bootstrap in /home/users/wisnia/public_html/badzio.pl/wp-content/themes/hestia/inc/core/class-hestia-public.php on line 753

Notice: Trying to get property 'src' of non-object in /home/users/wisnia/public_html/badzio.pl/wp-content/themes/hestia/inc/core/class-hestia-public.php on line 753