google-site-verification=hyhSki6iXcD7SFWLkd7WEinhNMwzz4CfHEmaxnJWZms

W 2018 r. odbył się po raz pierwszy Victor Grand Prix powiatu sochaczewskiego Amatorów Badmintona, w którego skład wchodziły cztery turnieje: I Mistrzostwa o puchar Stowarzyszenia „Przez Sport w Przyszłość” (10.03.2018), III Mistrzostwa powiatu o puchar starosty sochaczewskiego Jolanty Gonta (2.06.2018), III Memoriał Sylwestra Rozdżestwieńskiego w Badmintona (6.10.2018) oraz V Mikołajkowy turniej w Badmintona (9.12.2018).

Każdy z w/w turniejów rozgrywany był w dziewięciu kategoriach: singiel open A, singiel open B, singiel open C, singiel mężczyzn 45+, singiel mężczyzn 50+, Singiel kobiet, debel open, debel kobiet oraz mixt. Jak informuje Sebastian Wiśniewski, prezes Stowarzyszenia „Przez sport w przyszłość”, które odpowiadało za organizację wszystkich turniejów, zawodnicy zbierali punkty do końcowej klasyfikacji GP. Jej wyniki podane zostaną poniżej.  –  Zawodnicy, którzy stanęli na podium otrzymali pamiątkowe statuetki oraz vouchery do sklepu ze sprzętem do badmintona (Victor Polska) – mówi S. Wiśniewski.

Głównym organizatorem imprezy był Badmintona Sochaczew, którego właścicielem marki jest Stowarzyszenie „Przez Sport w Przyszłość”. Ponadto, turnieje wspierali: Samorząd Województwa Mazowieckiego, Starostwo Powiatowe w Sochaczewie, Gmina Teresin, GOSiR w Teresinie, Victor Polska, ZS RCKU w Sochaczewie a mecze rozgrywane były na halach GOSiR Teresin oraz „Ogrodnika”.  – Turnieje zostały przeprowadzone sprawnie, dzięki profesjonalnemu przygotowaniu przez członków naszego Stowarzyszenia, za co bardzo im dziękuję. To, że w każdym turnieju brało udział kilkudziesięciu zawodników i zawodniczek, przewinęło się ponad 200 zawodników, ma dla nas ogromne znaczenie. Nasze zawody cieszą się ogromnym zainteresowaniem, przyjeżdżają na nie osoby spoza Mazowsza, a dzięki temu możemy poprzez sport promować nasz powiat sochaczewski, ale też pokazać jak aktywnie i ciekawie można spędzić weekend – podkreśla Sebastian Wiśniewski.

W tym roku Stowarzyszenie będzie kontynuować Grand Prix Powiatu Sochaczewskiego. W planach jest rozegranie 5 a może nawet 6 turniejów. Będą to: II Mistrzostwa o puchar burmistrza miasta Sochaczew – 2.03.2019; charytatywny turniej „Badmintoniści budzą Kasię” – 12.05.2019; IV Mistrzostwa powiatu o puchar starosty sochaczewskiego Jolanty Gonta – 9.06.2019; IV Memoriał Sylwestra Rozdżestwieńskiego w Badmintona – 15.09.2019;  II Turniej z okazji odzyskania niepodległości 10.11.2019 oraz VI Mikołajkowy Turniej w Badmintona 8.12.2019.

Punktacja końcowa GP Powiatu Sochaczewskiego za 2018 r.:

Singiel open A

 1. Rafał Tomaszkiewicz – Sochaczew
 2. Mateusz Krysa – Solec Kujawski
 3. Dawid Maron – Ząbki

Singiel open B

 1. Michał Król – Ozorków
 2. Michał Adamkiewicz – Sochaczew
 3. Henryk Ewert – Ozorków

Singiel open C

 1. Janusz Stanowski – Sochaczew
 2. Jacek Nowakowski – Skierniewice
 3. Piotr Kotlarski – Sochaczew

Singiel Kobiet

 1. Teresa Marcinek – Kraków
 2. Wioletta Wójtowicz – Zabrze
 3. Karolina Sałacińska – Sochaczew

Singiel męski 45+

 1. Wojtek Pasternak – Połaniec
 2. Grzegorz Jankowski – Włocławek
 3. Krzysztof Drobnik – Łódź

Singiel męski 50+

 1. Henryk Ewert – Ozorków
 2. Mirosław Steć – Warszawa
 3. Ireneusz Żurek – Świebodzin

Debel open (ex aequo 1 m)

1. Karol Leszczyk – Warszawa

1. Mariusz Nawrocki – Łódź

1. Przemysław Nowak – Łódź

Debel kobiet

 1. Kateryna Bieliaieva – Warszawa
 2. Katarzyna Wieluńska – Złotoria
 3. Teresa Marcinek – Kraków

Mixt

Kobiety

 1. Gabriela Zielińska – Warszawa
 2. Katarzyna Wieluńska – Złotoria
 3. Jolanta Karska – Łódź

Mężczyźni

 1. Karol Leszczyk – Warszawa
 2. Tomasz Strzelczyk – Bydgoszcz
 3. Sebastian Osowski – Warszawa
google-site-verification=hyhSki6iXcD7SFWLkd7WEinhNMwzz4CfHEmaxnJWZms
Notice: Undefined index: bootstrap in /home/users/wisnia/public_html/badzio.pl/wp-content/themes/hestia/inc/core/class-hestia-public.php on line 753

Notice: Trying to get property 'src' of non-object in /home/users/wisnia/public_html/badzio.pl/wp-content/themes/hestia/inc/core/class-hestia-public.php on line 753